Energys - Baby

Doplnková kŕmna zmes pre žriebätá s laktózou.


Je stále viac obľúbeným nováčikom v našej „konskej“ ponuke. Predaj a obľuba tejto zmesi veľmi rýchlo stúpa, a to úmerne s narastajúcou spokojnosťou našich súčasných zákazníkov. Zmes je zostavená len z najkvalitnejších surovín ktoré máme k dispozícii, s ohľadom na mladý rastúci organizmus a jeho potreby. Zmes obsahuje len veľmi malé množstvo melasy slúžiacej výhradne na spevnenie granúl.


Zloženie: rozmliaždené obilniny, pšeničné otruby, sójový extr. šrot, sušené krmoviny, laktóza, jablčné výlisky, melasa, kvasnice, minerálne látky, vitamíny, aminokyseliny.


Granulovaná kŕmna zmes pre žriebätá so zníženým podielom melasy. Zdrojom energie je laktóza (mliečny cukor), ktorá je pre žriebätá do 1 roku vysoko využiteľná. Zmes obsahu-je kvalitné suroviny (kvasnice, jablčné výlisky, sojový proteín, aminokyseliny), ktoré zabezpečia plnohodnotný rast svalovej hmoty mladého organizmu. Bielkovina je dodávaná vo vysokej kvalite a v najdostupnejšej a ľahko stráviteľnej forme. Podstatne zvýšený je i obsah vitamínov a mikroprvkov, upravený je aj pomer Ca a P.


Zmes neobsahuje ovos, takže je možné ho pridávať nasledovným spôsobom:


Vek žriebäťa / Energys BABY / Ovos

Do 1 roku / 1 kg / 0,5 - 1 kg

Od 1 roku do 2 rokov / 1 - 2 kg / 1 - 1,5 kg

Od 2 rokov / 1,5 kg / 2 kg


Doporučené denné dávky sú typové a odpovedajú teplokrvnému žriebäťu.


Zdrojom energie je tu laktóza (mliečny cukor) na ktorej využitie je organismus žriebäťa veľmi dobre vybavený (je totiž súčasťou kobylieho mlieka) na rozdiel od sacharózy (v melase a cukre) s ktorou si vie poradiť až po prvom roku života. Zmes obsahuje veľmi kvalitnú bielkovinu a pridané esenciálne aminokyseliny (stavebné súčasti bielkovín) , ktoré napomáhajú k dobrému založeniu svalových vlákien. Nie množstvo, ale predovšetkým kvalita bielkoviny je pre žriebä dôležitá. Pozor však treba dávať na prekrmovanie žriebät. Táto zmes je veľmi koncentrovaným zdrojom bielkovín a žriebä, ktoré má snáď zo všetkých domácich zvierat najväčšiu schopnosť tvorby svalovej hmoty, by mohlo pri nadbytku veľmi rýchlo narásť na svalovej hmote nepriamo úmerne k vývinu jeho kostry. Preto skôr udržujte žriebätá v chovnej kondícii, predovšetkým sa musí dobre vyvinúť a spevniť kostra, na ktorú sa potom sval (ktorý sa tvorí až po obsadnutí z pravidelnej práce ) upína.


U granúl ENERGYS BABY sme veľký dôraz rovnako kládli aj na bohatý obsah látok dôležitých pre tvorbu kostí a dobrú výmenu zubov.


Pokiaľ budete kŕmiť granulami ENERGYS BABY podľa uvedených návodov, poprípade si necháte poradiť našim odborným servisným pracovníkom, bude to viesť len k prospechu Vašich koní. Nezabudnite, že žriebä potrebuje svoj čas na dozretie a v tomto prípade menej ale kvalitne, znamená niekedy viac. Samozrejme že nemôžeme porovnávať ročného plnokrvníka s frízákom, ale každý dobrý chovateľ má už štandard „svojho“ plemena určite natoľko v „oku“, že spozná akékoľvek odchýlky od normálu.


Balenie: 25 kg vrece


Cena a dostupnosť na vyžiadanie.

Kontakt

Sabína Supeková
Kalinčiakova 1956
038 52 Sučany

tel.: 00421 908 677 066

Ranč Stará teheleň

Energys

Zmesi vyrábame na modernej linke riadenej počítačom. Melasa je zvláštnym technologickým postupom po jej presnom navážení rovnomerne nastrekovaná do miešačky. Takto je zaistené jej dokonalé premiesenie s ostatnými komponentmi. Kvôli zníženiu prašnosti zmes naviac granulujeme. Priebeh výroby každej šarže je presne zaznamenaný. Spolu s vstupnou a výstupnou laboratórnou kontrolou každej suroviny a rovnako aj konečnej zmesi, garantujeme vysokú kvalitu našich výrobkov.