Energys - Extra

Doplnková kŕmna zmes s melasou a sójovým olejom.


ENERGYS EXTRA je krmivo pre kone vo vysokej záťaži. Hodí sa pre vyťažené parkúrové kone, ktoré štartujú pravidelne na viacdenných závodoch vo vyšších stupňoch obtiažnosti, veľmi vhodné je pre kone pripravované do súťaží všestrannosti, alebo pre dostihové kone v sezóne. V kombinácii s ENERGYS RELAX vytvoríme výbornú kombináciu kŕmenia pre „ kone vysoko v krvi“ resp. nekľudné kone, alebo pre športové westernové kone.


Zloženie: rozmliaždené obilniny, pšeničné otruby, melasa, sójový olej, jablčné výlisky, kvasnice, sušené krmoviny, minerálne látky, vitamíny, aminokyseliny.


Energetické krmivo s vysokým obsahom kukurice, vhodné pre kone v intenzívnej športovej a pracovnej záťaži. Obsahuje vysoký podiel cukrov a rastlinných olejov. Cukry slúžia ako pohotový zdroj energie a zaisťujú rýchlu regeneráciu vyčerpaného organizmu. Tieto cukry dodáva melasa a jablčné výlisky vo forme sacharózy a fruktózy. Oba komponenty zároveň dávajú krmivu chuť, a preto ho kone veľmi ochotne prijímajú. Sójový olej má veľmi priaznivý pomer esenciálných mastných kyselín a predstavuje najkoncentrovanejší zdroj energie. Ďalším významným zdrojom energie je v tejto zmesi rozmliaždená kukurica. Kvalitnú bielkovinu zasa dodávajú kvasnice a optimálny pomer aminokyselín zaisťuje prídavok lysínu a methionínu. Novinkou je obohatenie zmesi o lecitín, ktorý zlepšuje využitie energie z tukov a vstrebávanie živín vrátane vitamínov. Krmivo obsahuje premix vitamínov a stopových prvkov, časť zinku (Zn) a selénu (Se) je dodaná v dobre využiteľnej organickej forme.


Zdrojom energie je tu kvalitný sójový olej s lecitínom (odbúrava tukové zásoby, zvyšuje využitie energie z tukov a vstrebávanie vitamínov). Nižšia dávka melasy v tejto zmesi slúži ako dochucovadlo a zároveň aj pojivo a v tomto prípade nie je zdrojom energie. Pri tejto vysokej záťaži by mohla totiž spôsobiť vyššiu potivosť u koní.


Granule ENERGYS EXTRA obsahujú vyšší podiel kukurice, preto ju do kŕmnej dávky viac nepridávame. U dostihových a veľmi vyťažených koní je po dohode s odborní-kom ešte možné do kŕmnej dávky postupne pridávať kvalitný olej . Zmes je zostavená z veľmi kvalitných surovín spôsobom, aby aj pri vyššom obsahu energie nezvyšovala nekľud koní a ich nesústredenosť. Ideálna je v kombinácii s ovsom za predpokladu, že ho kone dobre znášajú.


Dávkovanie:

Pokiaľ svojho koňa kŕmite zmesou ENERGYS EXTRA (ideálna denná dávka je 2,5 – 4 kg na koňa podľa jeho zaťaženosti) je dôležité, aby pravidelne denne pracoval minimálne v strednej záťaži (t. j. denne 1 – 2 hodiny v kluse, resp. cvale) – pokiaľ pracuje z akéhokoľvek dôvodu menej, postupne dávku znížujte a pridajte ovos. Pokúste sa ale aspoň o neustále udržanie minimálnej kŕmnej dennej dávky tak (0,5 – 1 kg na koňa), aby sme nenabúrali celkový pomer mikroorganizmov v hrubom čreve. S drobnými praktickými úpravami a doplnkami bežne pracujú „na tejto zmesi“ aj kone v dostihovom tréningu v plnej sezóne.


Balenie: 25 kg vrece


Cena a dostupnosť na vyžiadanie.

Kontakt

Sabína Supeková
Kalinčiakova 1956
038 52 Sučany

tel.: 00421 908 677 066

Ranč Stará teheleň

Energys

Zmesi vyrábame na modernej linke riadenej počítačom. Melasa je zvláštnym technologickým postupom po jej presnom navážení rovnomerne nastrekovaná do miešačky. Takto je zaistené jej dokonalé premiesenie s ostatnými komponentmi. Kvôli zníženiu prašnosti zmes naviac granulujeme. Priebeh výroby každej šarže je presne zaznamenaný. Spolu s vstupnou a výstupnou laboratórnou kontrolou každej suroviny a rovnako aj konečnej zmesi, garantujeme vysokú kvalitu našich výrobkov.