Energys - Standard

Doplnková kŕmna zmes s vysokým podielom melasy.


Najpredávanejšie a najobľúbenešie krmivo z našej rady Energys. Vhodné je pre kone v strednej a vyššej záťaži, pre pracovné chladnokrvné kone, pre kone využívané vo vozatajstve , pre žrebné kobyly v poslednej tretine žrebnosti a prvej tretine laktácie, pre kone v zlej telesnej kondícii.


Unikátnym spôsobom nastriekaná melasa je v tejto zmesi výrazným a jediným zdrojom energie.


Zloženie: rozmliaždené obilniny, pšeničné otruby, melasa, sušené krmoviny, minerálne látky a vitamíny.


Melasové krmivo je tradičné a veľmi vhodné krmivo pre ťažné kone alebo pre športové kone v strednej záťaži. Vhodné je taktiež pre kobyly v poslednej tretine žrebnosti a v prvých mesiacoch laktácie. Obsahuje vysoký podiel cukrov, ktoré slúžia ako pohotový zdroj energie zaisťujúci rýchlu regeneráciu vyčerpaného organizmu. Melasa zároveň zvyšuje chuť tohto krmiva a kone ho veľmi ochotne a radi prijímajú. Krmivo obsahuje premix vitamínov a stopových prvkov, část zinku (Zn) a selénu (Se) je dodaná v dobre využiteľnej organickej forme.


Tak ako všetky jednoduché cukry poslúži predovšetkým pri strednej záťaži u teplokrvných koní, u chladnokrvníkov postačí vo väčšom množstve na celkom slušný výkon. U flegmatickejších koní posilní iskru a kmih pri práci, u parkúrových dodá rýchlo obnoviteľnú energiu pre impulznú záťaž pri skokovej gymnastike.


Energia z cukru však nepokryje u flegmatickejších športových koní pravidelnú trvalú sezónnu záťaž (napr. parkúry a drezúry na úrovni od stupňa „S“). Pokiaľ je Váš kôň horšie jazditeľný, ohnivejší, vzrušivejší, „vysoko v krvi“, či plnokrvník jazdený klasicky v jazdiarni (alebo hobby), skrátka „dopredu“, začínajte kŕmiť granulami ENERGYS STANDARD veľmi pomaly a postupne.


Pokiaľ by sa Vám zdalo, že sa nežiadúca roztržitosť či nervozita zvyšuje, spomaľte pridávánie granúl, alebo pomaly dokŕmte vrece a prejdite na RELAX (pri väčšej záťaži kombinujte s granulami ENERGYS EXTRA). U senzitívnejších koní se môže stať, že energia z jednoduchých cukrov umocní ich ohnivý charakter. Pokiaľ si však prajete tieto vlastnosti u koňa umocniť (rychlostné westernové disciplíny, dlhšie cvalové vychádzky, a pod.) vrele doporučujeme kŕmiť granulami ENERGYS STANDARD.


Dávkovanie: ku granuliam ENERGYS STANDARD je možné pridávať jačmeň alebo ovos podľa Vašich možností.


U žrebných kobýl kŕmte aspoň do polovice žrebnosti granulami ENERGYS RELAX a potom veľmi pomaly a postupne (pretože sú viac náchylné na koliku) prejdite na ENERGYS STANDARD (3 kg granúl / koňa / deň). Na začiatku laktácie môžete postupne dávku zvýšiť až na 4 kg – podľa kondície a mliečnosti kobyly. Dobré je tiež týždeň pred a po ožrebení robiť kobyle klasickú zmes (mash - pšeničné otruby 0,5 kg, ľanové semeno 0,1kg, soľ 0,06 kg, ovos 3 kg, zaliať 2,5l horúcej vody) a dávku granulí v tomto období nepatrne znížiť. Dajte pritom pozor, aby kobyly príliš nepriberali, pokiaľ áno, dávku granúl znížte o jednu tretinu.


Pre pracovné chladnokrvné kone môže denná dávka pri plnom výkone dosahovať po návyku až 6 kg granúl na koňa a deň. Granule ENERGYS STANDARD sú vynikajúce aj pre prieberčivé kone pre svoju nasladlú chuť.


Väčšinou ich bez problémov prijímajú aj veľmi prieberčivé kone.


Balenie: 25 kg vrece


Cena a dostupnosť na vyžiadanie.

Kontakt

Sabína Supeková
Kalinčiakova 1956
038 52 Sučany

tel.: 00421 908 677 066

Ranč Stará teheleň

Energys

Zmesi vyrábame na modernej linke riadenej počítačom. Melasa je zvláštnym technologickým postupom po jej presnom navážení rovnomerne nastrekovaná do miešačky. Takto je zaistené jej dokonalé premiesenie s ostatnými komponentmi. Kvôli zníženiu prašnosti zmes naviac granulujeme. Priebeh výroby každej šarže je presne zaznamenaný. Spolu s vstupnou a výstupnou laboratórnou kontrolou každej suroviny a rovnako aj konečnej zmesi, garantujeme vysokú kvalitu našich výrobkov.