Energys - Relax

Doplnková kŕmna zmes pre kone v kľude.


Naša najlacnejšia a veľmi obľúbená kŕmna zmes pre kone v kľude, v nízkej záťaži, pre rekonvalescentov, kobyly v prvých dvoch tretinách žrebnosti, pre turistické jazdiarne, pre školné a prevádzkové kone v jazdeckých oddieloch. Táto kŕmna zmes sa veľmi osvedčila ako náhrada za ovos u horšie jazditeťných koní, ktoré na kŕmenie ovsom reagujú horšou jazditeľnosťou, alebo nekľudom a nervozitou. Táto zmes je skôr „light“ pokiaľ hodnotíme energetickú hodnotu zmesi, ale má dostatočne vyrovnaný obsah ostatných zložiek pre udržanie koňa v optimálnej kondícii.


Zloženie: obilniny, pšeničné otruby, cukrovarské rezky, minerálne látky, vitamíny.


Zmes je zostavená ako doplnok ku kŕmnej dávke koní bez väčšej fyzickej záťaže. Melasa (malé množstvo) slúži v tomto krmive len na dochutenie a ako pojivo pre výrobu kvalitných granulí. Zmes je možné použiť k čiastočnej, alebo aj úplnej náhrade ovsa. V porovnaní s ovsom zmes lepšie vybalancuje pomer medzi vápnikom a fosforom, a zároveň dodá zvýšené množstvo solí, vitamínov a mikroprvkov (zinok, meď, selén, jód a kobalt). Zloženie zmesi kone upokojí (vhodné pre turistické jazdiarne, hobby kone a podobne). V kombinácii so senom zaistíte koňom dostatok vlákniny a nízký obsah dusíkatých látok, pri obmedze-nom obsahu škrobu. Krmivo obsahuje premix vitamínov a stopových prvkov, časť zinku (Zn) a selénu (Se) je dodaná v dobre využiteľnej organickej forme.


Zmes obsahuje len menšie množstvo melasy a to skôr na zlepšenie chuti kŕmnej dávky a spevnenie granulí. V tejto zmesi nie je melasa zdrojom energie. Granule ENERGYS RELAX sa hodia pre plnokrvné kone (arabské alebo anglické plnokrvníky), po ktorých požadujeme prácu v kľudnejšom tempe, alebo len hobby záťaž. V týchto prípadoch môžeme ešte kŕmenie granulami doplniť pridaním jačmeňa a vynechaním ovsa z kŕmnej dávky.


Uvedená kŕmna dávka eliminuje nekľud a nesústredenosť koňa na najnižšiu možnú hranicu a odpovedá záťaži požadovanej na turistických jazdiarňach, kde kôň pri vychádzkach pracuje v pomalejšom chode dlhší čas.


Dávkovanie:

Optimálna dávka granulí ENERGYS RELAX je 3 – 6 litrov na koňa a deň, čo sú v prepočte 2 – 4 kg zmesi rozdelené do viacerých dávok. Pokiaľ pridávate v priebehu dňa primeranú dávku obilia, aspoň 2 kg (u šrotovaných obiľovín sa určuje objemová hmotnosť len velmi ťažko) – využijete túto ďalšiu kŕmnu dávku ako zdroj vlákniny na fyzické dosýtenie koní. Jačmeň nezabudnite rozmliaždiť, zošrotovať či povariť, neskrmujte ho celý. Ovos u mladých koní (až do úplnej výmeny chrupu) je treba taktiež rozmliaždiť alebo zošrotovať. Kukuricu povarte alebo rozmliaždite nahrubo (nie na „púder“).


Balenie: 25 kg vrece


Cena a dostupnosť na vyžiadanie.

Kontakt

Sabína Supeková
Kalinčiakova 1956
038 52 Sučany

tel.: 00421 908 677 066

Ranč Stará teheleň

Energys

Zmesi vyrábame na modernej linke riadenej počítačom. Melasa je zvláštnym technologickým postupom po jej presnom navážení rovnomerne nastrekovaná do miešačky. Takto je zaistené jej dokonalé premiesenie s ostatnými komponentmi. Kvôli zníženiu prašnosti zmes naviac granulujeme. Priebeh výroby každej šarže je presne zaznamenaný. Spolu s vstupnou a výstupnou laboratórnou kontrolou každej suroviny a rovnako aj konečnej zmesi, garantujeme vysokú kvalitu našich výrobkov.