Energys - Vitality

Sušené cukrovarské rezky s melasou pre vynikajúcu kondíciu Vašich koní.


Jedná sa o sušené repné rezky s melasou (SCR), ktoré sú skvelým doplnkom kŕmnej dávky pre kone v rekonvalescencii, pre staršie kone s problémovým chrupom, pony s nízkou záťažou, kone so sklonmi k laminitíde (schvátenie) a pod. Sú vhodné ako diéta pre nervózne kone s predpokladom tvorby alebo s už zistenými žalúdočnými vredmi, ďalej tiež pri hnačke a následnej diéte. SCR sú zdrojom tzv "supervlákniny", ktorú je kôň schopný tráviť už v tenkom čreve, pretože má vysoký obsah rozpustných zložiek. Melasa je vynikajúcim zdrojom energie a betaínu (udržiava osmotickú rovnováhu buniek, zlepšuje využitie živín krmiva, sporí metionín a cholín v krmivách, zvyšuje stabilitu vitamínov, zlepšuje využitie energie krmiva).


Ak sa SCR kŕmi ako jediné krmivo treba pridávať ešte minerálno-vitamínový doplnok alebo sa kombinujú s Energys ® Pony.


Dôležité upozornenie:

SCR s melasou je potrebné namáčať pred kŕmením vo vode, a to aspoň 10 hodín pred kŕmením (na 1 liter rezňov aspoň 4 litre vody).


Doporučené dávkovanie:

1 -2 kg denne. Dávku je nutné prispôsobiť plemenu, veku a kondícii koňa alebo pony.


Balenie: 25 kg vrece


Cena a dostupnosť na vyžiadanie.

Kontakt

Sabína Supeková
Kalinčiakova 1956
038 52 Sučany

tel.: 00421 908 677 066

Ranč Stará teheleň

Energys

Zmesi vyrábame na modernej linke riadenej počítačom. Melasa je zvláštnym technologickým postupom po jej presnom navážení rovnomerne nastrekovaná do miešačky. Takto je zaistené jej dokonalé premiesenie s ostatnými komponentmi. Kvôli zníženiu prašnosti zmes naviac granulujeme. Priebeh výroby každej šarže je presne zaznamenaný. Spolu s vstupnou a výstupnou laboratórnou kontrolou každej suroviny a rovnako aj konečnej zmesi, garantujeme vysokú kvalitu našich výrobkov.