Energys - Pony

Doplnková kŕmna zmes pre kone bez záťaže a poníky.


Zloženie: pšeničné otruby, rozmliaždené obilniny, cukrovarské rezky, melasa, minerálne látky a vitamíny.


Krmivo je určené pre kone bez záťaže a poníky. Vhodné je aj pre hucule, haflingy, fjordy, poníky a ich krížencov v nízkej záťaži. Má znížený obsah dusíka a cuktov. Pri predpísanom dávkovaní eliminuje vznik laminitídy (schvátenia) u týchto malých a úživných koní. Krmivo v plnom rozsahu zaistí dodanie všetkých minerálnych látok a vitamínov potrebných pre zdravého dospelého koňa. U veľkých plemien koní je použiteľné pre kone v rekonva-lescencii, kone bez záťaže, pre pastvinné odchovy a chovy, pre kobyly v prvých dvoch tretinách žrebnosti bez pracovnej záťaže alebo pre kone s nerovnomernou nárazovitou záťažou len ako prídavok stopových prvkov k ostatným krmivám rady ENERGYS.


Dávkovanie: Poníky podľa hmotnosti a záťaže 0,75 - 1,5 kg / koňa / deň (1-1,5 litra), veľké plemená koní podľa hmotnosti a záťaže 2 – 3 kg / koňa / deň (3 - 5 litrov krmiva). Doporučenú dávku je najlepšie koňom podávať v troch denných dávkach a to spoločne s objemovým krmivom (seno a podobne).


Balenie: 25 kg vrece


Cena a dostupnosť na vyžiadanie.

Kontakt

Sabína Supeková
Kalinčiakova 1956
038 52 Sučany

tel.: 00421 908 677 066

Ranč Stará teheleň

Energys

Zmesi vyrábame na modernej linke riadenej počítačom. Melasa je zvláštnym technologickým postupom po jej presnom navážení rovnomerne nastrekovaná do miešačky. Takto je zaistené jej dokonalé premiesenie s ostatnými komponentmi. Kvôli zníženiu prašnosti zmes naviac granulujeme. Priebeh výroby každej šarže je presne zaznamenaný. Spolu s vstupnou a výstupnou laboratórnou kontrolou každej suroviny a rovnako aj konečnej zmesi, garantujeme vysokú kvalitu našich výrobkov.