Energys - Mineral

Doplnkové minerálne krmivo s vysokým obsahom nevyhnutných minerálov a vitamínov pre kone všetkých kategórií.


Je doplnkové minerálne krmivo, ktoré slúži k doplneniu stopových prvkov do kŕmnej dávky koní. Pokiaľ kŕmite svojho koňa iba obiľovinami, (jadrom), alebo sa len pasie, je ENERGYS MINERAL vhodným doplnkom potrebných látok ako sú minerály a vitamíny.


Zloženie: pšenica, kŕmny vápenec, monocalciumfosfát, oxid horečnatý, kŕmna soľ, FeSO4 , CuSO4 , organický Zn, seleničitan sodný, premix vitamínov, biotín.


Krmivo obsahuje optimálnu dávku minerálnych látok a vitamínov pre kone do individuálnej kŕmnej dávky alebo k pastve. Je zdrojom všetkých potrebných doplnkových látok v dávke: 100 g / koňa / deň. Pre menšie plemená (pony, hucúľ, hafling, a pod.) a žriebätá po odstave 60-80 g / koňa / deň. Pre žrebné a dojčiace kobyly 150 - 180 g / koňa / deň. Pre kone vo vyššej športovej záťaži 120 - 150 g / koňa / deň.


Túto minerálno – vitamínovú zmes je potrebné pridávať do bežnej kŕmnej dennej dávky jadrového krmiva (šrot, ovos), poprípade do máčaných obilných šrotov alebo pšeničných otrúb. Pridaním zaistíte rovnomerné premiešanie spolu s kŕmnou dávkou a zároveň obmedzíte straty hodnotných živín rozprachom.


Dávkuje sa v malých množstvách (okolo 100 g) na koňa a deň, krmivo je dobré zamiešať do šrotovaných (máčaných) obilnín, alebo otrúb na večerné kŕmenie. Nie je dobré ho prelievať teplou vodou alebo zapariť, pretože aj keď je väčšina látok ošetrená tak, aby pri granulácii nestrácali svoju výživnú hodnotu, vysoká teplota a voda by mohli ich ochranné obaly narušiť a znehodnotiť kvalitu výrobku. ENERGYS MINERAL sa môže pridávať ku granuliam, pokiaľ je Váš kôň alebo pony na nižšej než doporučenej dávke granulí, alebo má z akýchkoľvek dôvodov (žrebnosť, rekonvalescencia, zvýšená záťaž, u žrebcov pripúšťacie obdobie, a pod.) zvýšené požiadavky na dotáciu stopových prvkov a tiež pokiaľ nekŕmite len obilným šrotom, otrubami a podobne.


Pokiaľ kŕmite granulami Energys aspoň 2 kg (t. j. 3 litre) na deň a dospelého koňa v strednej záťaži, je dávka potrebných látok už obsiahnutá v granuliach a teda nemusíte ENERGYS MINERAL viac do dávky pridávať.


ENERGYS MINERAL je veľmi vhodné krmivo pre poníky, hucule , haflingy a ďalšie menšie plemená koní, ktoré sú väčšinou náchylnejšie k schváteniu kopýt, preto sa im nemôže dať vzhľadom k metabolickej veľkosti tela plná doporučená dávka jadrového krmiva (alebo granúl).


ENERGYS MINERAL se vyrába v 25 kg a 10 kg vreciach. Po ich otvorení doporučujeme obsah presypať do uzatvoreného suda alebo iného uzatvárateľného obalu, aby obsah nenavlhol.


Balenie: 25 kg vrece


Cena a dostupnosť na vyžiadanie.

Kontakt

Sabína Supeková
Kalinčiakova 1956
038 52 Sučany

tel.: 00421 908 677 066

Ranč Stará teheleň

Energys

Zmesi vyrábame na modernej linke riadenej počítačom. Melasa je zvláštnym technologickým postupom po jej presnom navážení rovnomerne nastrekovaná do miešačky. Takto je zaistené jej dokonalé premiesenie s ostatnými komponentmi. Kvôli zníženiu prašnosti zmes naviac granulujeme. Priebeh výroby každej šarže je presne zaznamenaný. Spolu s vstupnou a výstupnou laboratórnou kontrolou každej suroviny a rovnako aj konečnej zmesi, garantujeme vysokú kvalitu našich výrobkov.